Trawertyn to doskonała opcja jako dekoracja ścian. Jest to inaczej alabaster egipski. W starożytnym Egipcie był głownie wykorzystywany do wyrobu posągów i waz. Natomiast tam, gdzie występował w sporej ilości, brano go pod uwagę jako podstawowy materiał budowlany.

W dzisiejszych czasach stosuje się go głównie w celach dekoracyjnych, na przykład by wykończyć podłogi, do ścian, blatów czy też kominków. Trawertyn jest materiałem luksusowym i ekskluzywnym, dlatego też nie jest tani. Do tego posiada niepowtarzalny wygląd, jaki nadają mu drobne nierówności oraz kolor. Właściwie użyty może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jego zastosowanie idzie w parze z ponadczasową modą na wszelkie produkty ekologiczne.

NIE TYLKO DO SALONU

Efekt trawertynu na ścianie zazwyczaj wykorzystuje się w salonach. Jednak można go zastosować w wielu innych pomieszczeniach, w których będzie spełniał rolę zarówno dekoracyjną, jak i funkcjonalną. Odpowiednio spreparowany trawertynowy blok może z sukcesem służyć jako kuchenny blat, którego cechuje wyjątkowa odporność na działanie wysokich temperatur.

 

wnętrzze feng shui

 

UNIWERSALNY DODATEK WZBOGACAJĄCY WNĘTRZA

Sprawdzi się w każdym stylu, jest całkowicie oryginalny i współtworzy nie jeden określony styl, lecz wiele z nich. Dzięki jego wyeksponowaniu postawi się dekoracyjną kropkę nad i w stworzonej aranżacji. Jego porowata, kamienna płaszczyzna z trawertynu na pewno spotęguje efekt unikalności i podkreśli chłód nagich ścian, a kolor ociepli nieco wnętrze. Barwa trawertynu jest stworzona przede wszystkim do wnętrz rustykalnych oraz urządzonych w stylu vintage. Doskonale znajdzie się także w warunkach zewnętrznych, na przykład jako ozdoba tarasu.

OZDOBA

Może się idealnie komponować z innymi materiałami, których użyto, by nadać wnętrzu określony charakter. Jego dodatek tak bardzo przyciąga wzrok i uwagę, że może służyć do wydzielenia osobnej części w przestronnym wnętrzu (na przykład fragment podłogi wyłożonej w karo dużymi płytkami z trawertynu albo część ściany, która towarzyszy elementowi relaksacyjnemu dużego pomieszczenia).