Salon jest tym miejscem w domu, o którego aranżację dbamy. A to dlatego, ze przecież właśnie w salonie przyjmujemy gości i zależy nam na tym, by nasi goście czuli się absolutnie doskonale pod każdym względem.

Najważniejszym – albo przynajmniej jednym z najważniejszych – elementów wyposażenia salonu niewątpliwie jest jego oświetlenie. A to dlatego, że należy się mocno zatroszczyć o to, by światło w salonie z jednej strony dawało komfort oczom, a z drugiej ułatwiało w pełni korzystanie z salonu – tak jako z miejsca do wypoczynku, jak i z miejsca do pracy, czy też na przyjmowanie wizyt towarzyskich. W jaki zatem sposób dobrać światło idealne do salonu? Oto kilka praktycznych porad, które mogą się okazać przydatne.

Styl ma znaczenie

Jeśli chodzi o oświetlenie do salonu, z całą pewnością warto się dobrze zastanowić nad jego stylistyką, ponieważ spójna estetycznie aranżacja to klucz do sukcesu. Inaczej zatem, co oczywiste, będzie wyglądało oświetlenie w salonach urządzonych w stylu retro, inaczej, gdy sięgniemy po styl prowansalski, angielski, czy też skandynawski, a jeszcze inaczej, gdy zaszalejemy i urządzimy go w stylu nowoczesnym, pop – artowym, czy też Glamour, który łączy tradycję z nowoczesnością.

A możliwości jest wiele, bo i samych lamp jest sporo. Sięgnąć można zarówno po lampy wiszące, a więc żyrandole, jak i takie, które będą ustawione w różnych punktach salonu. Najważniejszy będzie jednakże design. Do wnętrz klasycznych warto wybierać lampy z tekstylnymi abażurami, czy też te wykonane z drewna, z klasycznymi kloszami oraz delikatnymi zdobieniami. Nowoczesne wnętrza zaś pokochają się z metalem oraz szkłem.lampy_wiszące1

Jaki typ lamp?

Jak już powiedzieliśmy, zróżnicowanie oświetlenia w salonie to podstawa.

Dlatego też, warto zainwestować zarówno w lampy wiszące, jak i na przykład w lampy stojące – choćby takie z papierowymi kloszami.

Najlepszym rozwiązaniem będą te o dwóch światełkach – takie, które dają szansę na delikatne rozświetlenie całego salonowego wnętrza, jak i pozwalają cieszyć się przyjemnością lektury dzięki doskonałemu oświetleniu punktowemu. Możliwości zatem jest sporo i każdy, kto chce może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – niewątpliwie warto, bo wybór w sklepach z wyposażeniem wnętrz jest szeroki.

Oferta sklepu Villadecor.pl : Kinkiety do salonu