Do projektowania i remontu mieszkania powinniśmy podchodzić w wielkim spokoju. Wszystkie działania zaplanować odpowiednio wcześnie aby być przygotowanym na wszystkie niespodzianki jakie mogą Nas spotkać. Zamówić nowe meble, farby oraz zastanowić się jakie dekoracje wnętrz zakupimy, aby mieszkanie nabrało nowego charakteru. Jeśli widzieliśmy w telewizji, że wszystko wygląda na proste, to w rzeczywistości nigdy to takie proste nie jest. Trafiają się przygody które mogą wydłużyć nawet o kilka dni cały remont.

Postaw na kreatywność

Jeśli myślimy że pomalowanie ścian i wstawienie nowych mebli sprawi, że nasze mieszkanie będzie wyglądać jak te w wielkich gwiazd lub z programów telewizyjnych to jesteśmy w błędzie. Jest to pierwszy wielki krok do odmiany nie tylko domu ale i całego życia. Tym co nada charakteru, sprawi że mieszkanko stanie się przytulne a wizualnie nie będzie odbiegać od tego co znamy z katalogów są dekoracje wnętrz. Wystarczy wrócić pamięcią do swojego dzieciństwa i co pamiętamy. Błyszczące meble pełne rupieci i serwetek. Chyba nie chcemy, żeby nasze mieszkanie wyglądało podobnie. Warto więc zastanowić się nad tym, co korzystnie wpłynie na nowe oblicze remontowanego domu.

Dekoracja w praktyce

Jeśli jest mały warto go rozświetlić i optycznie powiększyć za pomocą luster. Zastosować jasne materiały. Powieśmy też stylowe ramki ze zdjęciami które upamiętniają przyjemne chwile, dajmy wazony ze świeżymi kwiatami. Przywołają wiosnę a stan ducha zapewne szybko się poprawi. Nawet te delikatne zmiany wprowadzane powoli, jeśli są spójne z tym wszystkim co wcześniej zrobiliśmy będą stanowić wspaniałą bazę do dalszych zmian które w późniejszym czasie złożą się na całkowicie nową przestrzeń, która nie będzie się niczym różnić od tego co już widzieliśmy w filmach i gazetach. Często to właśnie te najprostsze zabiegi okazują się najbardziej skuteczne, więc warto wprowadzać nawet najmniejsze zmiany. A zmiany w naszym mieszkaniu czy domu to także zmiany w Nas samych. Nie zaniedbujmy siebie i pozwalajmy sobie do czasu do czasu na odrobinę szaleństwa.