Czy mieszkanie da się optycznie powiększyć?

Odpowiedź może zaskoczyć wielu z Was, owszem, da się. W jaki sposób? Wielką wagę w tym wypadku mają kolory naszych wnętrz, to one są kluczem do sprawienia, że nasze mieszkanie wyda się większe, oraz bardziej wszechstronne.
Jeśli zależy nam na wcześniej wspomnianym efekcie to zdecydowanie powinniśmy zapomnieć o ciemnych kolorach, ponieważ sprawią one, że nasze pomieszczenie wyda się ciasne, wręcz przytłaczające. Powinniśmy zainwestować w jasne, oraz pastelowe odcienie, odbijając światło sprawią, że nasze pomieszczenie wyda się większe, ponadto zaleca się pomalowanie sufitu dokładnie takim samym odcieniem jaki położyliśmy na ściany.

A co z meblami?

Meble oczywiście także możemy wybrać mając na uwadze fakt, że nasze mieszkanie nie należy do największych. Dość ciekawym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe, które posiada szafę, lub biurko w swojej dolnej części, jednak należy pamiętać, że to łóżko nadaje się tylko dla osoby, która mieszka sama. Jeśli mieszkanie zajmuje para to zdecydowanie powinniśmy zainwestować w narożnik, który w dzień pełni rolę eleganckiej kanapy, w nocy zaś zamienia się w łóżko.
Kolejnym sposobem na większą ilość miejsca jest wiszący telewizor, oszczędzi nam on zajmowania przestrzeni półką na której musielibyśmy go ustawić, oraz zapewni nowoczesny wygląd pomieszczenia.

mieszkania-narozne-w-domu

Pozostańmy w temacie rzeczy naściennych, następnym doskonałym sposobem na oszczędzenie miejsca są wiszące półki, wiele sklepów ma w swojej ofercie eleganckie, bardzo nowoczesne modele, które łatwo zamontować, jeśli są dobrze dobrane stanowią, więc nie tylko powierzchnię użytkową, ale także doskonałą ozdobę.
Powiedzieliśmy już o pokojach, a co jeśli nasza łazienka również pozostawia wiele do życzenia pod względem ilości miejsca? Prysznic zamiast wanny w tym wypadku to dość oczywista sprawa, dodatkowo możemy ustawić w mieszkaniu pralkę ładowaną od góry, która zajmuje mniej miejsca, a pranie wieszać na sznurkach podwieszanych do sufitu.

Tego typu trików jest o wiele, wiele więcej, wystarczy, że urządzanie naszego wnętrza będzie przemyślane, wtedy nawet z małego mieszkania będziemy w stanie stworzyć nasze wielkie królestwo.

Dowiesz się więcej o mieszkaniach w Łodzi ze strony firmy Tree Development Group – http://treedevelopment.com/inwestycje/mieszkania-na-sprzedaz-lodz/