Magnetyczna farba tablicowa to niedoceniany produkt, który roztacza przed kreatywnymi dekoratorami i amatorami oryginalnych rozwiązań, niemal nieograniczony wachlarz możliwości. Ściany, meble, naczynia, a nawet doniczki – dzięki tablicowej powłoce mogą zyskać zupełnie nowy i bardzo praktyczny charakter.

Ściana tablicowa

Najbardziej oczywistym pomysłem na wykorzystanie tablicowej farby jest stworzenie funkcjonalnej, tablicowej ściany. Tego rodzaju realizacje coraz częściej pojawiają się np. w nowoczesnych – nie tylko minimalistycznych – kuchniach. Mimo swojej ponurej barwy, ściany tablicowe, na których pojawiają się domowe zapiski czy dziecięce rysunki, dodają wnętrzu ciepłego klimatu i przytulności. Świetnie sprawdzają się również w dziecięcych pokojach, w których pełnią funkcję gigantycznych szkicowników, na których mali artyści mogą rozwijać artystyczne zdolności, a w późniejszym czasie również matematyczne umiejętności.

Tablicowa szafka

Tablicową farbą można pokryć również front lub bok kuchennej szafki. Jeśli nie mamy miejsca na pomalowanie całej ściany lub nie chcemy ryzykować przytłaczającej czerni, dobrym rozwiązanie jest właśnie pokrycie czarną farbą fragmentu jednego z mebli. Podobny zabieg można wykonać również w przedpokoju czy pokoju dziennym. Tablicowa powierzchnia może okazać się bardzo przydatna w organizacji domowych aktywności, zakupów czy kontrolowaniu ważnych dat. Za pomocą magnesów można do niej bez trudu przymocować ulubione zdjęcia, dziecięce rysunki czy kolorowe pocztówki.

Pisz, co chcesz

Na pomalowanej farbą tablicową powierzchni możesz wypisać i wyrysować, co tylko zechcesz! Dlatego praktyczna farba doskonale nadaje się do przygotowania tabliczek z motywującymi cytatami, imionami domowników czy wskazówkami dla gości. Oprawione w drewniane ramy tabliczki, można zawiesić na kolorowych tasiemkach lub naturalnym sznurku. Z pewnością dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Tablicową farbą można również namalować etykiety na słoikach i butelkach z domowymi przetworami.

Tablicowe powierzchnie to praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w codziennych, domowych wnętrzach, jak i w przestrzeniach biurowych czy kawiarniach – jako oryginalne ścienne menu. Zajrzyj na stronę marki Magnat, aby uzyskać więcej praktycznych wskazówek i pomysłów na wykorzystanie tablicowych farb magnetycznych.