wnętrza z białą boazeria

Wnętrza z białą boazerią to idealny sposób na rozjaśnienie wnętrza, ale również na bardzo nowoczesne aranżacje. Boazeria drewniana była bardzo modna w ubiegłym wieku, ale obecnie przeżywa swoisty renesans. Wiele osób decyduje się na jasną boazerię ze względu na jej klasyczny wygląd.

Jakie meble dobrać do jasnej boazerii?

Jasna boazeria, w tym biała boazeria bardzo rozjaśnia pomieszczenie.Dzięki temu możemy pozwolić sobie na znacznie ciemniejsze meble. Połączenie jasnych mebli z białą boazerią może być ryzykowne. Całość zleje się w jedną tonację, dlatego możemy spokojnie poeksperymentować z kolorami i odcieniami mebli. Oprócz tego boazeria biała ładnie odbija światło, dlatego może być używana w małych pomieszczeniach, w tym w korytarzach. W przedpokoju przy białej boazerii nie będzie więc błędem, jeśli wybierzemy ciemne meble, np. bukowe, czy dębowe. By przedpokój lub salon nie wyglądał bardzo ciemno można pokusić się o dobór mebli z łączonych elementów np. z dębowymi drzwiami, ale jasnym elementami, np. uchwytami. Taki zabieg sprawi, że meble będą wyglądały bardzo oryginalnie oraz będą współgrały z jasnymi ścianami. Jeśli chodzi o samą boazerię to nie musimy kłaść jej na całej długości ściany. Bardzo ciekawym pomysłem będzie położenie boazerii tylko na połowie ściany. Resztę przestrzeni możemy pomalować na kontrastowy kolor. Dodatkowo boazerię możemy malować na dowolny kolor, czy wzór. Odstające elementy możemy pomalować tworząc pasy lub ciekawy wzór na całej jej długości. Boazeria będzie wyglądała jak trójwymiarowa tapeta. Taki dekoracyjny zabieg osiągniemy za pomocą specjalnych wałków do malowania wzorów. Będzie wyglądała bardzo oryginalnie na tle prostych mebli. Jasna boazeria przede wszystkim wspaniale nadaje się do pomieszczeń w stylu prowansalskim, z dużymi oknami oraz jasnymi meblami. Boazeria tego typu będzie odpowiednia do kuchni, ale również salonu. Nie musimy kłaść jej na całość ściany – może wypełniać tylko jej dolną połowę. Druga połowa ściany może być pomalowana na beżowy lub kawowy kolor. Białe meble w takim salonie dodadzą mu uroku i na pewno dopełnią bardzo prowansalski styl.

Czemu warto wybrać drewnianą boazerię?

Boazeria drewniana sprawia, że ściany wyglądają znacznie cieplej i ciekawiej. Pomieszczenie jest również cieplejsze, a także ma świetne wygłuszenie. Boazeria jest również znacznie łatwiejsza do odświeżenia. Wystarczy stary lakier lub farbę zedrzeć z pomocą papieru ściernego a później pomalować na wybrany kolor. Boazeria sprawia również, że pomieszczenie wygląda bardziej elegancko i klasycznie. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/5-pomyslow-na-aranzacje-wnetrz-z-biala-boazeria