lawendowa kuchnia

Urok prowansalskich wnętrz zachęca, by zainspirować się takimi aranżacjami. Wnętrza takie mają ciepłą, pogodną atmosferę. Wspaniale się w nich wypoczywa.
Typowe prowansalskie aranżacje, choć urocze, nie każdemu się spodobają. Dużo drewna, dużo przedmiotów ozdobnych, trochę takiego pięknego, ale jednak chaosu. Takie wnętrza mogą z czasem zmęczyć osoby preferujące spokojny, minimalistyczny styl nowoczesny. Dla nich lepszą opcją będą lawendowe ściany czy inne pomysły inspirowane stylem prowansalskim. Można mieć we wnętrzu klimat prowansalskich wnętrz, ale nie tracić przy tym nowoczesnego ich charakteru.

modne lawendowe wnetrza

Lawendowe ściany w salonie – inspiracje Prowansją

Prowansja to region we Francji, od którego ten styl wziął swoją nazwę. To piękny obszar, a jednym z największych jego uroków są pola lawendy. Lawenda to jeden z najważniejszych motywów ozdobnych. Pojawia się na naczyniach i tkaninach. Kolor lawendy to jedna z barw, jakie pojawiają się w prowansalskich wnętrzach. Pomysł, by wybrać lawendowy kolor ścian, pomoże wprowadzić klimat Prowansji do nowoczesnego wnętrza. To kolor spokojny, więc odpowiedni dla eleganckiego nowoczesnego salonu, nawet gdyby go wybrać na wszystkie ściany. Charakter prowansalskiego wnętrza zyska się także poprzez wybór jasnych mebli i dodatków ozdobionych motywem kwiatów, lawendy czy oliwek. Lawendowe ściany w pokoju to jedna z możliwości. Mogą być one też kremowe. Kolory typowe dla tego stylu to biel, ciepłe odcienie bieli, żółty, lawendowy, błękit i zieleń.

Prowansalska kuchnia i lawendowe ściany w sypialni

W typowej prowansalskiej kuchni są jasne meble w starym stylu, kamień bądź terakota na podłodze i wiele przedmiotów ozdobnych. Kuchnia może być właśnie taka, ale można też wprowadzić klimat takiego wnętrza przy nowoczesnej aranżacji. Można wybrać lawendowe ściany w kuchni, jasne meble i dodać trochę akcentów zielonych czy niebieskich. Dwie czy trzy doniczki z ziołami to ważny dodatek w takiej aranżacji. Uspokajający lawendowy kolor to dobry wybór do sypialni. W połączeniu z jasnymi meblami da to efekt przestronnego wnętrza. Lawendowe ściany w sypialni można ozdobić fototapetą z lawendą bądź oliwkami. Zasłony z naturalnej tkaniny, jakiś mebelek w dawnym stylu – i zyska się bardzo przyjemne wnętrze. Jeśli ma być to zarazem nowoczesna sypialnia, to większość mebli powinna być nowoczesna. Różnych pięknych dodatków nie powinno być w niej zbyt wiele. Kiedy piękne prowansalskie wnętrza nieco przytłaczają, to nie trzeba od razu porzucać tego stylu. Zbyt wiele ma on do zaoferowania. Jego klimat z powodzeniem można zyskać i w nowoczesnych aranżacjach. Więcej ciekawych inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/lawendowy-kolor-scian-w-pokoju-najlepsze-inspiracje