Dobranie odpowiedniej nawierzchni do obiektów sportowych jest bardzo istotne – powinna być trwała, odporna na uszkodzenia, antypoślizgowa, ciepła, a także łatwa w utrzymaniu w czystości. Dzisiaj interesującą alternatywą dla tradycyjnego drewna w halach oraz posadzek żywicznych są płytki samozamykające się. Czym cechuje się tego rodzaju materiał?

 Systemy płytek samozamykających się przypominają klocki lub dziecięce maty do zabawy – składają się z elementów wykonanych z tworzyw, które wykończone są specjalnymi zapięciami, co powoduje, że są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Dzisiaj płytki tego rodzaju stanowią interesującą alternatywę dla innych posadzek, między innymi żywicznych, betonu czy drewna.

Najważniejsze zalety płytek samozamykających się:

  • szybka i prosta instalacja
  • brak konieczności specjalnego przygotowywania podłoża
  • izolacja termiczna i akustyczna
  • atrakcyjny wygląd
  • odporność na uderzenia
  • niski koszt utrzymania
  • niski koszt ewentualnych napraw

Ze względu na powyższe zalety płytki samozamykające się doskonale nadają się również jako profesjonalne podłogi sportowe. Stosowane są zarówno w obiektach wielkopowierzchniowych, jak i również można wykorzystać je do domu. Sprawdzają się w obiektach takich jak siłownie, sale fitness, hale sportowe.

Specyfika płytek samozamykających się

Ze wykladziny-domowewzględu na swoją fakturę płytki te zapewniają antypoślizgowość, a także nie niszczą się pod wpływem ciężaru. Ze względu na unikatowy system zapięć można ułożyć je szybko i łatwo, także na innych nawierzchniach, których nie trzeba wtedy demontować. Co ciekawe, istnieje także możliwość wykonania dowolnego obrazu na płytkach, na przykład zdjęcia czy logo firmy czy drużyny sportowej.

 Również w Polsce można zakupić płytki samozamykające się – najbardziej popularne to płytki R-Tek, które dostępne są w wielu interesujących wariantach do wyboru i można dopasować je do różnych przestrzeni, nie tylko obiektów sportowych, ale też hal produkcyjnych, magazynów, garaży, warsztatów, biur, sklepów czy obiektów gastronomicznych. To wszechstronne rozwiązanie, które zdobywa dzisiaj coraz większą popularność.