sypialnia w kolorze fuksji

We współczesnych wnętrzach odchodzi się od surowości, charakterystycznej chociażby w stylu industrialnym czy minimalistycznym. Wykonane zgodnie z ich zasadami projekty wciąż są modne, ale architekci zachęcają do ożywiania aranżacji. Chcąc zrobić to szybko i tanio, najlepiej kupić kilka dodatków w wyrazistym kolorze. Jednym z takich rozwiązań jest fuksja w mieszkaniu.

Ściany w kolorze fuksji

Dynamiczny odcień różu ożywi każde wnętrze. Z powodzeniem stosuje się go w domowym gabinecie i kuchni. Sprzyja aktywnemu działaniu oraz dodaje energii. Ściany w kolorze fuksji można zaaranżować nie tylko w wymienionych wnętrzach. Pięknie prezentują się także w sypialni, salonie czy holu. Decydując się na taką farbę, warto postawić na umiar. Już niewielkie akcenty o barwie fuksji odmienią aranżację, czyniąc ją znacznie ciekawszą. Wszystkie ściany w mieszkaniu nie muszą, a nawet nie powinny, być w tym kolorze. Wręcz przeciwnie, lepiej zastosować go w wybranej części pomieszczenia. A do czego pasuje fuksja? Otóż jako intensywna, dynamiczna barwa pięknie komponuje się ze stonowanymi kolorami. Biel, szarość czy granat podkreślają jej wyrazistość, jednocześnie wprowadzając do aranżacji nieco więcej stonowania.

Fuksja w mieszkaniu – meble i dodatki

Omawiany kolor przykuwa spojrzenie. Z tego względu lepiej z nim nie przesadzać, zwłaszcza w przypadku wyposażenia. Jeden wyrazisty fotel czy niewielka sofa o barwie fuksji to bardzo dobre rozwiązanie do każdego wnętrza. Jednak kolor fuksja w mieszkaniu nie powinien dominować. Sprawdzonym i bezpiecznym patentem na jego zastosowanie jest kilka akcentów w różnych częściach pomieszczenia. Przykładowo może być to połączenie wspomnianej ściany z poduszką dekoracyjną na kanapie lub wykorzystanie kilku krzeseł w kolorze fuksji. Generalnie nie lubi ona towarzystwa innych dynamicznych barw, ale od tej zasady są i wyjątki. Fuksja pięknie komponuje się z odcieniami niebieskiego, w tym z chłodnym błękitem. Można ją też łączyć z cieplejszymi wariantami koloru miodowego. Żółty i fuksja bywają zestawiane w postaci poduszek dekoracyjnych, różnokolorowej narzuty czy mebli. Przy okazji projektanci wnętrz przestrzegają przed stworzeniem wrażenia przesytu. Jeżeli w aranżacji zastosowano dwa oryginalne kolory dodatków czy mebli, pozostałe wyposażenie powinno być w spokojniejszej tonacji. Tak tworzy się przytulne i zarazem oryginalne wnętrza. Nawiasem mówiąc, fuksja to jeden z najmodniejszych obecnie kolorów. Ociepli każde pomieszczenie, wprowadzając do niego pozytywną energię i nutkę oryginalności. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/sciany-w-mieszkaniu-w-kolorze-fuksji-inspiracje