Profesjonalne korty tenisowe to domena wielu klubów tenisowych oraz ośrodków umożliwiających uprawianie tej wspaniałej dyscypliny sportowej. Jednak prywatne rezydencje lub hotele także zlecają często budowę takich miejsc. Jak zbudować kort tenisowy z prawdziwego zdarzenia?

Po zapoznaniu się z wymiarami kortu, doliczeniem odpowiedniej przestrzeni na ławkę, stanowisko sędziowskie i inne, równie ważne rzeczy, a więc po całym procesie projektowania, szczególną uwagę należy zwrócić na nawierzchnię kortu tenisowego. Jednym z najpopularniejszych typów kortów są korty ziemne i trawiaste. Istnieją również korty betonowe (asfaltowe) jednak gra na takim korcie może zbyt obciążać stawy zawodników, dlatego nie są one zalecane przy budowaniu boisk.Dobrym pomysłem jest zastosowanie sztucznej trawy, która wymaga minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych, długowieczność nawierzchni oraz przede wszystkim, z punktu widzenia graczy – możliwość gry w zmiennych warunkach pogodowych.Kolejnym elementem kortów tenisowych jest ogrodzenie. W przypadku obiektów sportowych zalecane jest stosowanie specjalnego typu ogrodzeń, jakie oferują ogrodzenia panelowe, które wykonane są z drutów zgrzewanych, a następnie pokrytych specjalną powłoką antykorozyjną.

Dodatkowy atut

Dodatkowym atutem ogrodzeń panelowych jest możliwość wykorzystania paneli o różnych rozmiarach, co znacznie ułatwia dostosowanie tego typu ogrodzenia do rozmiarów kortu tenisowego lub posesji, na której się on znajduje. Ogrodzenia panelowe oferują również dużą odporność na warunki pogodowe, a wzmnocnienie poszczególnych części przez cynkowanie ogniowe lub wykorzystanie powłoki PCV z pewnością zapewni skuteczną ochronę kortów.Budowa profesjonalnych kortów tenisowych jest z pewnością drogą inwestycją, jednak prawidłowo ulokowany kapitał szybko się zwróci, przyciągając nowych graczy. Przed rozpoczęciem prac warto zapoznać się z proponowanymi w artykule rozwiązaniami, zapewniającymi długoletniość wielu obiektów sportowych.