Bardzo dużo czasu spędzamy w kuchni. Dlatego ważne jest, by nie odstraszała swym wyglądem już na początku kulinarnej przygody. Aby przygotowywane dania nam smakowały i miały mnóstwo wartości odżywczych należy przyrządzać je z miłością, w niespiesznej atmosferze. Tylko w kuchni skrojonej na miarę naszych potrzeb i oczekiwań możemy w pełni oddać się pasji tworzenia wysmakowanego menu.

To pomieszczenie, chcąc nie chcąc, i tak pełne jest kolorów za sprawą produktów spożywczych, z których przygotowujemy posiłki. Dlatego dobrze byłoby je trochę stonować, wprowadzić do niego harmonię, by łatwiej było się odnaleźć i skupić. Kolor szary wydaje się być w tym aspekcie idealny. Nie tylko złagodzi chaos twórczy, ale wprowadzi ukojenie. Dzięki jego obecności nawet wykipiała zupa nie wyprowadzi nas łatwo z równowagi.

Inspirująca szarość

Jak łączyć różne materiały, by uzyskać pożądany efekt? Sprawdzamy co modne, przeszukujemy prasę branżową odnośnie urządzania kuchni marzeń, wertujemy strony internetowe. Wszystkie te zabiegi służą zaczerpnięciu inspiracji. Jaki styl będzie dla nas najbardziej odpowiedni? Co lubimy? Jakie zestawienia kolorów wzbudzają naszą kreatywność, a jakie przyhamują nadmierną wyobraźnię?

Skandynawski szary w kuchni

Styl skandynawski, tak ostatnio ceniony przez swój minimalizm i prostotę formy, równie wspaniale jak w salonie, sprawdzi się też przy urządzaniu kuchni. Dzięki niemu możemy wykreować, np. oazę chłodu w sercu letniego upału. Białe meble, szare ściany, bielona podłoga z naturalnych desek, owcze skóry na drewnianych, czarnych krzesłach z oparciami i lampa zwisająca nad stołem. Taki klimat przywodzi na myśl igloo i faktycznie działa na rozpalone upałem zmysły. Wówczas już nawet klimatyzacja jest zbędna. Od samego patrzenia na tak urządzone wnętrze, czujemy otulający nasze ciało przyjemny chłód w letni, gorący dzień.

Szarość w kuchni staropolskiej

Dla kontrastu, kuchnia vintage to kwintesencja ciepłej, klimatycznej atmosfery rodem z wiejskiego domku prababci. Białe zazdrostki w oknach i ozdabiane ręcznie tworzonymi koronkowymi motywami, falbaniaste zasłonki. Szydełkowane obrusy na bielonym stole, stojącym na środku pomieszczenia i świeże kwiaty w emaliowanych kankach po mleku. Nieodzownym elementem jest tu stary, nietuzinkowy kredens, przywołujący wspomnienie wakacji na wsi.

Sielska aranżacja kuchni uzupełniona o szare fronty mebli, ciemny, drewniany blat roboczy i stylizowane lampy rozstawione w różnych punktach tej przestronnej kuchni, składają się na poczucie bezpieczeństwa i powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa. Jeśli chcesz poznać więcej możliwość kuchennych aranżacji pełnych szarości, odwiedź stronę Śnieżki i zapoznaj się z poradnikiem przygotowanym przez najlepszych ekspertów.