salon w kolorze miętowym

Odcień miętowy wprowadza do wnętrza atmosferę świeżości i czystości, dlatego przez długi czas wykorzystywany był przede wszystkim w aranżacji łazienek. Obecnie jednak kolor ten zyskuje coraz szersze zastosowanie pojawiając się również w innych wnętrzach, w tym w salonach. Umiejętnie połączony z meblami i dodatkami, daje efekt ponadczasowej elegancji kreując tym samym idealną przestrzeń do wypoczynku i spotkań towarzyskich.

Miętowy kolor ścian – nieograniczone możliwości

Kolor miętowy ma tę zaletę, że sprawdza się w niemal wszystkich aranżacjach, zarówno w tych nowoczesnych, jak i utrzymanych w konwencji retro. Bardzo dużo zależy tutaj od natężenia barwy. Wybierając mocniejszą nadamy wnętrzu wyrazistości i ożywienia, natomiast decydując się na delikatniejszą stworzymy subtelną, relaksującą przestrzeń. Co niemniej ważne, mięta wspaniale komponuje się z innymi kolorami, zwłaszcza bielą, beżami, kremami, brązami, różem oraz granatem.

Kolor miętowy – salon

Chcąc uzyskać aranżację retro najlepiej połączyć kolor miętowy z brązami i granatem. Antyczne lub stylizowane, brązowe, drewniane meble będą wspaniale kontrastować ze świeżością ścian, a całości dopełnią granatowe zasłony z kwiecistym wzorem i utrzymany w podobnej kolorystyce dywan. Dodatkowo można podkreślić charakter takiego wnętrza wprowadzając złote lub mosiężne dodatki, świeczniki, lampy czy bibeloty, które ocieplą atmosferę i wprowadzą w nią nieco luksusu. Miętowy kolor ścian w salonie doskonale sprawdza się również w przypadku stylu nowoczesnego, zwłaszcza tak popularnego obecnie minimalizmu. Najbezpieczniejsze będzie tu zestawienie tego odcieniu z barwami neutralnymi, zwłaszcza z bielą, jednak na tym możliwości się nie wyczerpują. Na tle świeżej zieleni wspaniale będą się prezentowały kremy, beże, kolor écru, a także odcienie szarości. Ta ostatnia opcja będzie stanowiła ciekawe nawiązanie do nowoczesnego stylu skandynawskiego, w którym króluje ład, porządek oraz prostota. Decydując się jednak na takie zestawienie trzeba pamiętać, że najlepiej sprawdza się ono w większych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Godnym polecenia zestawieniem jest również mariaż koloru miętowego z pudrowym różem, zwłaszcza w subtelnych, bardziej „kobiecych” aranżacjach. Wreszcie, na koniec nie sposób nie wspomnieć o połączeniu tego koloru ze sztukaterią ścienną. Białe listwy sufitowe i podłogowe, wracająca do łask boazeria angielska czy ozdobne gzymsy dadzą elegancki efekt glamour nawiązujący przy tym do stylu siedzib brytyjskiej arystokracji. Więcej inspiracji znajdziecie pod tym adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/salon-w-kolorze-mietowym-przyklady-aranzacji