Po zakupie nowego mieszkania lub domu, każdy staje przed dylematem dotyczącym tego, w jaki sposób urządzić dane wnętrze. W większości przypadków skupiamy się na aktualnych trendach i wykorzystujemy meble i dodatki dostępne w najpopularniejszych sklepach. Oczywiście w ten sposób można skomponować wnętrza, które zdecydowanie będą przyciągały uwagę i będzie można powiedzieć o nich wiele ciepłych słów, jednak gdzieś z tyłu głowy zawsze może tkwić przekonanie, że jest to pewnego rodzaju pójście na łatwiznę. Jeśli bowiem pragniemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt, warto nieco odwrócić się od aktualnych trendów, które prawdopodobnie szybko przeminą i skupić się na tym co ponadczasowe, a co oferuje np. styl francuski.

Stylowe meble

Aranżacja mieszkania w oparciu o francuskie doświadczenia, zbierane przez setki lat i na przestrzeni kilku wieków to zadanie z pewnością bardzo trudne, wymagające odpowiedniej wiedzy i wyczucia smaku.

Francuski styl nie boi się bogactwa zdobień mnogości elementów, wysokiej jakości tkanin i dodatków, jednak zawsze przy tym wszystkim wnętrze powinno zachowywać umiar, być eleganckie i dalekie od kiczowatości. W osiągnięciu celu bardzo pomagają stylowe meble, dywany, ale też paleta wykorzystywanych kolorów. Nie mogą być one zbyt intensywne, choć jak najbardziej ceniona będzie różnorodność.

Wszystko utrzymane w pastelowych odcieniach, dodatkowo otwarte na promienie słoneczne dzięki dużym oknom lub licznym elementom oświetlenia sztucznego. Ważne bowiem jest to, aby gość i każda osoba przebywająca w takim mieszkaniu nie miała miejsca na niedopowiedzenia. Wszystko musi być widoczne, podkreślone, a dzięki temu jasne i komfortowe.

Od czego zacząć?styl_francuski1

Przygodę ze stylem francuskim najlepiej zacząć od znalezienia dobrego sklepu, który pozwoli nam szybko i łatwo skompletować wszystkie elementy wyposażenia, nadające charakteru wnętrzu.

W ten sposób unikniemy straty czasu, a jednocześnie będziemy w stanie zachować spójność i konsekwencję w całej aranżacji.