surowy beton dekoracyjny

Co powinniśmy wiedzieć o łazienkach? Przede wszystkim konieczne jest zwrócenie uwagi na to, że pomieszczenia te są narażone w bardzo dużym stopniu na szkodliwe działanie wysokich temperatur oraz wilgoci. Łazienka powinna być najcieplejszym pomieszczeniem w całym domu, aby wilgoć dłużej utrzymywała się w formie pary i była łatwiej odprowadzana. Z drugiej strony, nie zawsze udaje się przestrzegać tej zasady. Na całe szczęście na rynku istnieją pewne preparaty, które skutecznie zabezpieczają ściany pomieszczeń przed szkodliwym działaniem wody.

Modny minimalizm w łazienkach

Modny minimalizm jest bardzo pożądany ostatnimi czasy. Bardzo często wykorzystuje się go w salonach czy sypialniach ale nie każdy wie, że czasami warto zadbać również o estetykę łazienek. Właśnie dlatego zastanów się, czy przyjemnie jest ci przeprowadzać poranną toaletę w pomieszczeniu, które kompletnie ci się nie podoba? Odpowiedź nasuwa się chyba sama. O czym pamiętać urządzając łazienkę w minimalistycznym stylu? Przede wszystkim niech motyw przewodni Twojego wnętrza będzie jak najprostszy. Czyste, proste linie, geometryczne kształty oraz niewielka ilość rzeczy na półkach to podstawa tego nurtu architektonicznego. Urządzając łazienkę w tym stylu pamiętaj, żeby regularnie pozbywać się zużytych opakowań po kremach, czy przestarzałych kosmetyków, które straciły dawno swoją ważność. Bardzo dobrym pomysłem okazuje się wykorzystanie jasnych kolorów, które optycznie powiększą przestrzeń Twojej łazienki, a w wyniku czego jej minimalizm zostanie paradoksalnie bardziej zaznaczony.

Kombinuj i łącz

Jesteśmy mocno przyzwyczajeni do korzystania głównie z jednego stylu w urządzaniu wnętrz. Po pewnym czasie nasuwa się jednak jedno pytanie – po co się ograniczać? Właśnie w celu przekroczenia tych granic pomoże nam styl eklektyczny. Jakie jest jego założenie? Przede wszystkim pozwala on nam łączyć elementy różnych stylów urządzania wnętrz, tak aby odpowiadały w całości nam. Na przykład kiedy lubimy styl industrialny i vintage, to czemu nie spróbować połączyć obu tych nurtów w genialną jedność? Wykorzystanie czerwonych, gołych cegieł lub surowego betonu dekoracyjnego oraz sfatygowanych mebli mających w sobie duszę nada loftowemu wnętrzu niezwykłego, sentymentalnego wyrazu wchodzącego w nowoczesność naszych czasów. Chyba każdy przyzna, że kąpiel lub prysznic w przyjemnym otoczeniu jest zdecydowanie lepszym sposobem na relaks niż konieczność szybkiego mycia aby nie musieć już patrzeć na brzydkie wnętrze.

Przytulnie w łazience

Kto powiedział, że łazienki nie mogą być przytulne? Wystarczy tylko spojrzeć jak były one urządzone u naszych babć. Warto czasami wrócić do przeszłości i zainspirować się magicznymi, drewnianymi wnętrzami. Kiedyś wykorzystanie drewna w wilgotnym pomieszczeniu nie byłoby dobrym pomysłem ale jednak wraz z postępem technologii nic nas już nie ogranicza! Wystarczy dobrze zaimpregnować drewniane panele czy bale na ścianach, aby przetrwały one szkodliwe działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Poza tym, jeśli mamy odpowiednio duże fundusze, możliwe jest stworzenie w łazience sauny przy użyciu właśnie drewnianego budulca.